Most je statutární město v severozápadních Čechách, ležící na malebné řece Bílině. Podle počtu obyvatel se řadí coby 14. největší město ČR. Historie  Mostu v 70. a 80. letech 20. století byla pohnutá. Město bylo téměř zcela zbořeno kvůli těžbě uhlí. Nejcennější stavbou a místním historickým klenotem je kostel Nanebevzetí Pany Marie, který byl roku 1975 přesunutý na současné místo. Druhým turistickým lákadlem je hrad Hněvín na kopci nad městem.

Město těží ze své výhody nového města. Poskytlo prostor pro hned několik rekreačních a sportovních zón. Uvítají je aktivně žijící lidé a mladé rodiny s dětmi. Za zmínku stojí nádrž Benedikt, která byla kompletně vysušena a předělána na areál pro rodinné koupání, plážový volejbal a míčové hry.  Můžete si zde půjčit koule na pétanque, nebo koloběžky a využít dráhy kolem vodních ploch, kde se také dá jezdit na kolech nebo in-line bruslích. Poblíž se nachází sportovní komplex Tornádo, nabízející fitness, squash, stolní tenis, badminton, solárium a saunu.

 

Aquadrom je vyhledávaný pro vodní radovánky. Má několik bazénů, dva tobogány a jiné atrakce. Lze si zde dopřát také solárium, saunu a fitness. Ze zadní strany koupaliště je vstup na minigolf.

Na vrchu Šibeník, který přímo hraničí  s centrem města, jsou trasy vhodné pro in-line bruslaře. Ze strany od ulice Jana Palacha byl před několika lety zprovozněn skatepark a hned za ním dirtová dráha.

Ke koupání slouží vedle Aquadromu a Benediktu také vodní nádrž Matylda. Často se kolem ní prohánějí po okruhu in-linisti. Blízko areálu nemocnice bylo otevřeno zrekonstruované koupaliště Ressl, kde si můžete zahrát minigolf, pétanque a plážový volejbal. Coby další atraktivní hry nabízí koupaliště  venkovní šachy, člověče, nezlob se a kuželky.

Pořád není sportu dost? Pak si zajděte na Autodrom nebo Hipodrom. U nákupního centra bývalé betonárky stojí hokejový stadion; o ulici dál pak stadion fotbalový a nad ním sportovní hala. Na okraji města u Hipodromu leží veřejně přístupné devítijamkové golfové hřiště, které spravuje občanské sdružení 1. Golf club Most. Má přibližně 500 aktivních členů.

Na Letišti Most působí Aeroklub Most. Poskytuje mimo jiné zázemí pro oblíbený parašutismus pod křídly Paraklubu Most.

Pro rok 2015 byl Most oceněn titulem Evropské město sportu. A tím vskutku je.